Nakupujete detské oblečenie? Dôležitá ja tkanina

detske body na narodeniny

S toľkými štýlmi, značkami a textíliami detských odevov na trhu môže byť náročné zvoliť si to správne oblečenie pre vášho chlapčeka alebo dievčatko. Môžete sa tiež spýtate na radu svojich rodičov, svokrov, susedov, a hlavne mamičiek a oteckov, ktorí sú v tejto téme už skúsenejší.  

Dúfame, že vám pomôžeme urobiť inteligentné a informované rozhodnutie pri vytváraní úplne prvého šatníka pre tú malú bytosť, ktorá bude láskou vášho života. Ak hľadáte kvalitné a originálne detské bodynká, nazrite na ponuku eshopu www.tutuli-mutuli.sk.

Tkanina

Do vašej rodinky pribudlo roztomilé bábätko a vy budete chcieť, aby nosilo funkčné, módne a štýlové oblečenie, ktoré nemusí byť najlacnejšie. Dávajte si však pozor, pretože nielen vysoká cena môže byť daň za krásu. Existujú prípady, kedy nešťastné mamičky s hrôzou zistia, že drahá luxusná mikinka spôsobila malému bábaätku vyrážku, či podráždenie kože. Častokrát je na vine tkanina, z ktorej je oblečenie vyrobené. 

Malé deti, najmä novorodenci, majú veľmi citlivú pokožku. Pri nákupe detského oblečenia by sa väčšina rodičov rozhodla pre kúsky vyrobené z bavlny. Existujú však aj alternatívy, ako sú látky na báze sóje, ktoré sú udržateľné (šetrné k životnému prostrediu) a hodvábne hladké (šetrné k deťom), čo je ideálna kombinácia pre detské oblečenie. Do úvahy teda môžte vziať nie len organickú bavlnu, ale napríklad aj azlon – tkanivo zo sóje alebo umelý hodváb z bambusu. Tieto látky pochádzajú z prírody alebo sú vyrobené z prírodných zdrojov a majú dobré vlastnosti, vďaka ktorým sú vhodné na výrobu textilu pre malé deti a bábätká.  Vyvarujte sa jasných farieb, pretože môžu obsahovať fluorescenčné látky.

Detské oblečenie vyrobené z materiálov, ako je nylon a polyester, môže spôsobiť citlivosť a diskomfort na  pokožke z dôvodu ich neschopnosti absorbovať vlhkosť a regulovať telesnú teplotu detí, a preto by ste sa im mali vyhnúť.

Detské bodynko z kvalitnej bavlny nájdete na www.tutuli-mutuli.sk